Fórum na kukni.cz

Změna bootscreenu v MS VISTA - český překlad postupu

Kde najít plno různých bootscreenů už víte, jak změnit přístupové práva souboru winload.exe.mui díky přesnému (anglickému) postupu také, ale protože se to některým uživatelům stejně nepodařilo, nabízím zde český překlad – tak směle do toho.

Pro úspěšnou implementaci nového bootscreenu musíte striktně dodržovat postup krok za krokem a to doslova a do puntíku!

admin | 3.10.2007 St 12:32 | software | 0 komentářů

Boot Screens pro MS Vista, 2. vydání

V polovině března, tohoto roku, jsem se v článku Boot Screens pro MS Vista zabýval změnou úvodní bootovací obrazovky v systému MS Vista. Nyní se na fóru Živě.cz vynořují obavy, že daný soubor winload.exe.mui v adresáři c:\windows\system32\cs-CZ (popř. system32\boot\en-US) nemohou někteří jedinci nalézt.

Proto jsem tam již zareagoval s příspěvkem, kde je to vysvětleno. Pokud tam nechcete nakuknout, zde je rychlá odpověď:

soubor „winload.exe.mui“ v adresáři „system32/boot/en-US“ je, jen ho musíte najít přes klasického windowsáckého explorera

Dále bych chtěl upozornit na jednu důležitou věc (díky za upozornění uživateli Tomas), linky ke stažení bootscreenů na mém webu kukni.cz jsou již nefunkční. V každém případě nemusíte zoufat, všechny jsou již ke stažení na nové adrese + je tam hromada dalších, novějších.

admin | 19.9.2007 St 14:59 | software | 5 komentářů

SoundPackager, upravujeme zvukové schéma Visty a WinXP

Tento měsíc Stardock inovoval nabídku programů v balíku zvaném Object Dock. V beta verzi se nyní nachází novinka zvaná SoundPackager, s kterým můžete jednoduše obohatit zvukové schéma ve Vistě, popřípadě ve Windows XP. Snadno ozvučíte procedury jako minimalizace, maximalizace, startování systému, jeho ukončení apod.

Object Desktop

Základní instalace dovoluje využít prozatím jen dva předpřipravené zvukové balíčky, Basketball a Football. Co se týká galerie na webu wincustomize, je již v tuto chvíli otevřená a obsahuje další čtyři balíky – Arileen, Classic_Trek, Gas a Toon Effect. Jen připomenu, že tato raná beta verze je k dispozici jen majitelům celého Object Desktopu.

admin | 18.9.2007 Út 20:21 | software | 1 komentář

Object Desktop - balík udělátek od Stardocku

Stardock je nejznámější fenomém na poli vývoji nástrojů pro zkrášlení operačního systému Windows XP nebo Vista. Tyto nástroje (více než 20 utilit), ucelené v balíku nazvaném Object Desktop, nabízí celou řadu možností ke změně skinu Windows, usnadnění práce a dodání zajímavých doplňků k vyšperkování pracovní plochy.

Object Desktop

Některé z nich se dají samostatně a zdarma stáhnout z internetu, ale já až nyní využil jejich nabídku (po dlouhé době využívání WindowsBlinds) ke koupení celého balíku za výraznou slevu s využitím kupónu, zaslaného na můj mail.

Jak jsem již naznačil, nejznámější a nejpoužívanější ze všech utilit je program WindowBlinds. Ten se nyní nachází ve vydané beta verzi 6, kterou mohou vyzkoušet uživatelé, jenž vlastní celý balík od Stardocku.

admin | 18.9.2007 Út 15:30 | software | 3 komentáře

Medal of Honor Airborne - demo

Mailem ke mě dorazila upoutávka od EA Games: V Medal of Honor Airborne seskočíte doprostřed urputných pozemních bojů a pokusíte se zvrátit průběh II. světové války. Každou akci zahájíte paravýsadkem nad území ovládané nepřítelem a poté se pokusíte zanechat svou stopu v největších výsadkových operacích dějin.

První krok určí vše… (DATUM VYDÁNÍ: 4. září 2008)

obrázek

Včera vydané demo učinilo své a tak mohu s čistým srdcem říci – né Bioshock, ale Medal of Honor: Airborne!!!
Celkem slušně propracovaná grafika, dobře optimalizovaná, výborné efekty a atmosféra by se dala krájet. Když jsem třeba vylezl oknem na střechu jiného baráku a odtud střílel po nepřátelích a ti padali jak hrušky, no jedním slovem paráda. Než za týden výjde plná verze hry, určitě vyzkoušejte demo.

admin | 24.8.2007 Pá 15:07 | hardware | 2 komentáře

BioShock a pár screenů z hraní PC dema

BioShock – jedna z nejočekávanějších akčních her tohoto roku je nadosah ruky. Zítra (21.8.) se totiž oficiálně odemkne pro milióny hráčů. My, evropané si chvilenku počkáme, ale tento čas nám ukrátí demo této nanejvýš skvělé sci-fi, hororové akce.

Nikoho nepřekvapí zjištění, že se již dnes ráno na torrentech, pak i na klasických výměnných serverech objevilo toto demo ke stažení. Na pár screenů s nastavením na max. v rozlišení 1920×1200, můžete kuknout i v tomto článku. Screeny ze hry jsou totiž velkolepé díky graficky detailům, když k tomu ještě přidáte dokonalý příběh hry, je naco se těšit. Škoda, že demo trvalo jen takovou malou chvilku.

obrázek

Bioshock je naprogramovaný jak pro XBox-360, tak i pro PC. Navíc, kdo vlastní grafickou kartu nVidia řady 8800 nebo ATi 2900, může počítat s plnou podporou DirectX 10.

Nebudu zdržovat, jen všem doporučím navštívit herní stránky games.tiscali a server hrej, kde jsou články s dojmy hraní dema pod XBoxem.

// 21.8.2008
Dnes vyšla kompletní recenze, čtěte.

obrázek obrázek

admin | 20.8.2007 Po 19:55 | hardware | 0 komentářů

Přání na hezkou dovolenku

Málem bych zapoměl na všechny lidičky, co si momentálně užívají letní dovolenku, tak jako já. A proto, hodně sluníčka, klidné nervy a azurové moře ;)


admin | 9.8.2007 Čt 16:10 | hardware | 1 komentář

Intel Q6600 a výsledky slevněného procesoru v 3DMarku06

Čtyřjádrový procesor INTEL Q6600 mám doma pár dní, ale až nyní jsem získal trochu času ho nainstalovat do kompíka.

Jedná se o produkt s kódem SL9UM a revizí B3. Poté co se zdárně usadil v patici jsem zapnul testovací utilitku EVEREST (pro zjištění teplot jader) a spustil 3DMark06 a nechal ho otestovat při třech různých frekvencích: 2,4GHz (FSB 266) / 3GHZ (FSB 333) a 3,51GHz (FSB 390). Napětí bylo nastaveno ve všech situacích na „auto“. Zkusil jsem 3DMark06 i na frekvenci 3,6GHz (FSB 400), ale při testování CPU se Mark zastavil a zkončil jsem zpátky ve Vistě. Pro bezproblémový chod by to chtělo zvýšit napětí procesoru v BIOSu, každopádně mě spíše zajímal fakt, co dokáže vyplodit na základním napětí. Dokonce mě překvapil, když jsem omylem zadal i FSB 430 a nechal tam násobič 9 (3,87GHz). Kupodivu systém při této volbě vpořádku najel do systému a vše fungovalo bez chyb. Stejně si myslím, že na trvalé využítí vyšších frekvencí než 3,8GHz je zapotřebí zakoupit vodníka.

obrázek

admin | 26.7.2007 Čt 09:42 | hardware | 17 komentářů

X-Fi a Vista: Nové instalační CD od Creativu

Na netu se objevilo od Creativu nové, dlouho očekávané, instalační CD pro zvukové karty řady X-Fi. Nebudu zde tentokrát líčit co se změnilo atd. Nějaké informace si můžet přečíst na těchto webech: nordichardware.com nebo forums.creative.com. Jen se tak nějak pořád špekuluje, jestli je to vydání oficiální nebo ne.

Link ke stažení instalačního CD (612MB).

A nakonec jsem udělal dva screenshoty průběhu instalace. Na prvním je zobrazení licenčních ujednání (Březen 2007) a druhý z úspěšného konce instalace. Celý proces proběhl vpořádku, pokud máte naistalované dřívější ovladače z packu YouP-PAX X-Fi 2007 Revision 2 (jako já), stačí ho znovu spustit přes PAXSetup.exe a zvolit odinstalaci. Have fun :-D

obrázek obrázek

//doplnění 21.7.2007 Fórum Creativu vyplodilo další finální instalační CD přímo od výrobce. Kdo má účet na rapidshare.com, tak sosejte ;)

//doplnění 30.3.2009
Na našem fóru nyní také najdete nové instalační CD.

admin | 8.6.2007 Pá 18:58 | hardware, software | 1 komentář

Ultima Prime - totálně rozšířený Total Commander

31. května 2007 byl pro mne převratným dnem, protože rozšířená Ultima Prime verze Total Commandera 7 (jednoho z nejpopulárnějších správců souborů pro Windows) byl kompletně počeštěn :-)

Ultima Prime se pyšní tím, že obsahuje rozšířené hlavní menu a lišty, spousty pluginů, změněné rozhraní a mnoho různých programů a utilit. Od nové verze 2.7 se můžeme těšit na zakomponování video přehrávače ALLPlayer, čtečky hesel nebo univerzálního monitoringu systémových komponent (StatBar). Zaktualizováno bylo také nové jádro TC na verzi 7.0 RC5 + další aktualizace již dodaných součástí. Kompletní změny si můžete proštudovat na webovkách výrobce.

obrázek obrázek

//doplnění 1.06.2010
Nejnovější verze TCUP je 5.1, sosejte ze sekce dokumenty!

Další sreenshoty:

admin | 5.6.2007 Út 21:30 | software, info | 3 komentáře

Pokračuj: 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-56
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

obrázek

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides

Citát

Náboženství prokázalo lásce velkou službu tím, že ji vyhlásilo za hřích.France

Oblíbené

Líbí se Vám tyto stránky? Pokud ano, přidejte si je do "oblíbených".