Fórum na kukni.cz

Problém s databází na webhostingu

moje nervyVčera odpoledne nastala chyba (týkající se databází) na hostingu, který využívám k prezentaci webových stránek. Trochu mě zarmoutilo to, že k celkovému vyřešení problému se použily DB staré pár dní. Na těchto stránkách si už proto nepřečtete některé starší komentáře, škoda. Co se týče posledního článku, zachránil jsem ho úplnou náhodou tím, že jsem ho našel uloženého na svém disku, pánbů zaplať za ty dary.

Uznávám ale, že kvalitních hostingových společností je jistě celá řada, ale prozatím zůstávám i nadále u isol.cz, protože je to první závažnější chybička po velmi dlouhé době a i přesto převažují kladné zkušenosti. Člověk totiž ocení technický přístup hostingu ve chvíli, kdy má problém a prozatím při řešení problémů byla vidět jasná ochota z této strany.

A co Vaše zkušenosti? Omezil bez varování hosting některé důležité parametry?…výpadky jsou u nich teď časté a běžné?…jste naštváni? Nebo na druhou stranu je můžete vychválit až do nebe?

Napiště své názory do komentáře.

//update 11.5.2007
Koukám, že na fóru hostingu isol.cz se začinají shromažďovat né moc příjemné poznatky. Snad se vše navrátí do starých kolejí.

admin | 7.5.2007 Po 09:37 | info | 4 komentáře

Letmý pohled na výkon nové grafárny nVidia 8800 Ultra

Oficiální uvedení nejvýkonější grafické karty GeForce 8800 Ultra společnosti NVIDIA již proběhlo a já osobně se jen pousmívám nad vydanýmy testy 3D marku 06 (např. na zive.cz nebo cdr.cz). Když kuknu na cenu, za jakou se budou prodávat (a to jen v malém množství), příjde mi to celkem zbytečná koupě. Už jen, když nová 8800GTX se prodává za nějakých 14 tisíc a 200 kaček k tomu (cena s daní, která samozřejmě neustále klesá) a navíc se dá během chvilky krásně modifikovat a tímto získat pěkný výsledek přes 12tis bodů – viz. článek Přetaktování grafiky Leadtek 8800GTX pomocí BIOSu.

nVidia 8800ultra

Na netu kolují informace, že dosažené výsledky Ultry na rozmanitých sestavách se většinou pohybují přes 14tis. bodů. A teď si neodpusím srovnání s ATi. Příznivcem jsem nikdy nebyl, ale trochu ve mě hlodala myšlenka, že když se vezu na řadě 8800 už více než půl rok a ONI příjdou s brutální, novou, alespoň o 50% rychlejší grafárnou 2900XT, která by v nadcházejících herních titulech s DirectX10 strčila NVIDII úplně do kapsy, že bych si dal i říct a přejít… IMHO, kde nic tu nic, sláva se nekoná (spíše zklamání) a nezbývá, než si nadále užívat stávající železo a časem pořídit řadu 8900 :-D

admin | 3.5.2007 Čt 10:30 | hardware | 0 komentářů

Vychytávka na zvuk (X-Fi) ve Vistě - pomocí neofic. software

wmp11Když už jsem se dokopal k používání systému Vista (64bit), čekal jsem bezesné noci s nastavováním různých ovladaču a přiznejme si jedno, je to někdy horor. Po celodenním maratónu, kdy jsem nastavoval všechno možné i nemožné, došel jsem k názoru, že si udělám malou dovolenku a zajedu lidi z firmy Creative přinejmenším postřílet.

Mám zvukovou kartu X-Fi Extreme music (a repro sestavu Genius 5.1 5000), která obsahuje v balení instalační CD, kde instalace pod WinXP je perfektní, ale s ovladači na Vistu už to tak růžové není. Již existují jen nové drivery, ale na zbytek se pánové ing. jaxi vybodli. Proto bylo mé obrovské překvapení, když jsem na webu našel upravenou instalačku na zvukové karty řady X-Fi (zvláště Extreme music).

Název packu je YouP-PAX X-Fi 2007 Revision 2 (domovská stránka) a tato druhá verze je postavena na nové specifikaci:

  • Driver updated to version 2.13.0012
  • Audio Console updated to version 2.20.09
  • APOIM updated to version 1.24.01

Stáhnutí (cca 430MB): http://files.filefront.com/…ileinfo.html

Při samotné instalaci nepouživejte standartní setup.exe nýbrž soubor PAXSetup.exe. Velké díky patří týmu YouP-PAX za prvotní instalaci a táké RejZoRu za její update na verzi 2.

A jako vždy, instalaci provádíte na vlastní nebezpečí, to, že vše funguje normálně na mojí PC sestavě ještě neznamená, že Váš počítač to přelouská bez problémů 8-)

admin | 30.4.2007 Po 19:54 | info, software | 1 komentář

Přetaktování grafiky Leadtek 8800GTX pomocí BIOSu

Jelikož již máme co do činění s novou specifikací nejvýkonnější grafické karty firmy nVidia, přesněji řečeno 8800GTX Ultra, ujal jsem se přiškudlit trochu toho výkonu i na své kartě 8800GTX.

Pokud vím, tak situace kolem taktování 8800GTX je velmi dobrá, protože ať již máte tuto řadu od kteréhokoliv výrobce, je zaručeno, že podvozek je stejný – neboť ho vyrábí přímo nVidie a dodavatelé si „jen“ nalepí na chladič své logo.

obrazek

Podle toho, co jsem zkuknul po webu, tak OC karty se prodávají celkem zbytečně draho a to jsou nastavené většinou takto: jádro 600MHz a víc, paměti cca 2GHz a důležité shader je na 1450MHz. Obdobně jsem nastavil i svůj nový BIOS (takto ho má nastavená např. karta BFG 8800GTX OC2):

admin | 22.4.2007 Ne 16:41 | hardware | 28 komentářů

Slunce asi zvyšuje svůj výkon

Dnes odpoledne (cca 16h), když jsem natahoval šňury na prádlo :) a otočil svůj pohled na nebe, tak jsem myslel, že se naplňuje film „Den nezávislosti“ nebo nějaký díl „Star gate“. Kolem slunce totiž byl takový obrovský kruh, možná to trochu přeháním, ale zajímalo by mě, co ho vyvolalo. Je mezi námi nějaký odborník, co to dokáže vysvětlit?

Posuďte sami, stačil jsem to vyfotit (každopádně, na vlastní oči to bylo zajímavější):

Podivný odraz.

admin | 21.4.2007 So 16:23 | info | 6 komentářů

To nejlepší z Lama, Lamer, LOL

obrazekJe to už hodně, hodně dávno co jsem navštívil asi nejlepší groteskní web. Našel jsem tam supr vtipné a hodně zajímavé útržky komunikace z IRC kanálů, ICQ, apod. Je až neuvěřitelné, jaké mohou lidé na internetu zplodit šílené dotazy a jakým způsobem přemýšlí. Opravdu je ohromující, jací jsou někteří lidé „ignoranti“. Nakonec, když si to vše pročítám, připadá mi, že bohužel pár nevyřešitelných nesmyslů jsem řešil přes ICQ i já. Člověka to prostě dostane do varu, tlak se zvedne a klávesnice letí oknem :-D

Kdysi jsem tyto stránky pročítal a hodně se bavil, dokonce si pamatuji, že jsem si odkazující link uložil do záložek v Opeře. Bohužel, teprve před nedávnem, když mi jeden kolega poslal přes ICQ tento srandovní útržek, jsem si vzpoměl, že jsem vlastně na tento web zapoměl. Mám radost, že díky “Pe3čeka” jsem opět našel odkaz na tento webík. A protože už se zase směju od ucha k uchu, doporučuji kuknout na lamer.cz i Vám.

admin | 20.4.2007 Pá 22:57 | sranda | 0 komentářů

Adobe PDF Reader a Vista Error

Páni a dámové :-) už jste zkoušeli nainstalovat PDF Reader 8 od firmy Adobe pod systémem MS Vista…ne? Já ano, pokud jste z jistého důvodu (jako já) vypnuli UAC (Kontrola uživatelského účtu), tak se Vám to do počítače zcela jistě nepodaří nahodit.

Zatím je to jediný program, u kterého jsem musel zpětně „povolit“ kontrolu uživatelského účtu. Pokud tak neučiníte, zobrazí se Vám chybová hláška, že program nedokáže získat přístup do „pracovni složky“:

Adobe PDF Reader 8.

Dá se to ještě obejít způsobem, že si zkopírujete všechny soubory (které si Reader rozbalil do tempu) někam jinam do Vámi vytvořeného adresáře a z něho si pak spustíte instalaci. Pokud znáte i jiné způsoby instalace tohoto programu na operační systém MS Vista (při vypnutém UAC), dejte mi vědět.

admin | 18.4.2007 St 10:18 | software, info | 3 komentáře

Změna spouštění systému - VistaBOOTPRO

Když máte na svém počítači nainstalovány systémy Windowx XP a MS VISTA, pak jste již možná zkoušeli nějakým způsobem změnit nastavení Boot manageru. Protože Vista již používá nový zavaděč operačního systému, proto nelze tak snadno upravit bootovaní jako kdysi (v boot.ini), ale musíte použít implementovaný program BCDEdit. Práce s ním se provádí skrze příkazovou řádku a né všem se to může zdát jednoduché.

Abych se s tím také nemusel patlat, našel jsem si prográmek k tomu určený – VistaBootPro (grafická nadstavba BCDEditu ve Vistě), který je k použití a stažení ZDARMA (2MB).

VistaBootPro 3.1 beta

V programu nechybí možnost vytvořit zálohu nastavení, tu doporučuji udělat, protože se může stát, že nastavíte něco, čím zavaděč poškodíte. Pokud si na disk uložíte zálohu, budete mít později šanci nastavení obnovit.
S touto aplikací můžete lehce přejmenovat, přidat či odebrat položky; změnit dobu, po kterou se nabídka systémů bude zobrazovat; nastavit výchozí systém nebo třeba celý zavaděč odstranit (v případě, že jste se rozhodli Vistu smazat). Veškerá konfigurace probíhá v graficky přehledném okně.

VistaBootPro 3.1VistaBootPro 3.1

admin | 8.4.2007 Ne 12:31 | software, info | 2 komentáře

Instalace TV karty Winfast DTV2000 H

To, co jsem slíbil na fóru, také plním a tímto se dnes můžete kuknout na postup instalace této výborně vybavené televizní karty Leadtek Winfast DTV2000 H, která slouží pro příjem digitálního pozemního TV a klasického analogového i rádiového vysílání.
Nebudu zde rozemílat specifikace ani podrobnosti. Vše můžete nalézt například na fóru.

Protože se množí dotazy, proč nefunguje to či ono, chtěl jsem provést rychlou instalaci tak, jak to dělají běžní uživatelé. Tzn. s krédem, jen to tam plácnu, něco instalnu a jedu. Jsem zvědavý, zda se mi to podaří bez nějakých potíží.
Daný postup provedu jak v systému Windows XP, tak i v nové verzi MS VISTA. K tomuto mám k využití CD s ovladači verze 5.9, které si můžete stáhnout jako iso obraz, odkazy jsou uvedené na konci tohoto článku.

Tak, v první řadě je nutné tv kartu spojit audio kabelem (v balení) se zvukovkou.

Zapojení DTV2000H.

Windows XP – pohoda

Nic víc není třeba, zapínáme kompíka a načítají se XP. Až Vám systém najede, nahlásí, že našel nový hardware a bude chtít vyhledat ovladače. Máte dvě možnosti, hlášku stornujete nebo necháte být, ať si svítí. Během istalace totiž zmizí, až zjistí, že se dané drivery instalují.

admin | 5.4.2007 Čt 12:30 | info, hardware | 230 komentářů

Velikonoční přáníčko 2007

Velikonoce už klepou na dveře a proto bych Vám všem chtěl poděkovat, že začínáte navštěvovat tento weblog čím dál častěji a k těm svátkům malý obrázek:

Velikonoční přání

admin | 4.4.2007 St 21:47 | info | 2 komentáře

Pokračuj: 1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-56
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

obrázek

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides

Citát

Láska je slepá, proto miluje tmu.Guitry

Oblíbené

Líbí se Vám tyto stránky? Pokud ano, přidejte si je do "oblíbených".