Fórum na kukni.cz

Změna spouštění systému - VistaBOOTPRO

Když máte na svém počítači nainstalovány systémy Windowx XP a MS VISTA, pak jste již možná zkoušeli nějakým způsobem změnit nastavení Boot manageru. Protože Vista již používá nový zavaděč operačního systému, proto nelze tak snadno upravit bootovaní jako kdysi (v boot.ini), ale musíte použít implementovaný program BCDEdit. Práce s ním se provádí skrze příkazovou řádku a né všem se to může zdát jednoduché.

Abych se s tím také nemusel patlat, našel jsem si prográmek k tomu určený – VistaBootPro (grafická nadstavba BCDEditu ve Vistě), který je k použití a stažení ZDARMA (2MB).

VistaBootPro 3.1 beta

V programu nechybí možnost vytvořit zálohu nastavení, tu doporučuji udělat, protože se může stát, že nastavíte něco, čím zavaděč poškodíte. Pokud si na disk uložíte zálohu, budete mít později šanci nastavení obnovit.
S touto aplikací můžete lehce přejmenovat, přidat či odebrat položky; změnit dobu, po kterou se nabídka systémů bude zobrazovat; nastavit výchozí systém nebo třeba celý zavaděč odstranit (v případě, že jste se rozhodli Vistu smazat). Veškerá konfigurace probíhá v graficky přehledném okně.

VistaBootPro 3.1VistaBootPro 3.1
VistaBootPro 3.1VistaBootPro 3.1

««« Předchozí text: Instalace TV karty Winfast DTV2000 H Následující text: Adobe PDF Reader a Vista Error »»»

autor: admin | 8.4.2007 Ne 12:31 | tisk | software, info | 2 komentáře |

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

[1] krtecany fu

Dobrej clanek, ale nikde jsem se nedocetl v jakym poradi se to instaluje 8-O

13.9.2007 Čt 06:17
[2] web admin

[1] krtecany : Zdravím, nějak nerozumím otázce, přesněji – co máte na mysli tím „v jakém pořadí se to instaluje“. Protože tam žádné požadí není, prostě dám program instalovat a hotovo, pak si ho jen zapnu a tam už si nastavím podle sebe co potřebuju. Toť vše, nic zvláštního ;-)

13.9.2007 Čt 09:25
Nelze přidávat nové komentáře.
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides
Bazárek
TOPlist