Fórum na kukni.cz

PC sestava a výběr komponentů 2. díl

V tomto pokračování článku PC sestava a výběr komponentů bych Vám rád představil další části komponent, které využívám ve svém PC + zde doplním menší upgrade, který jsem za tu dobu provedl. Snad se to někomu bude hodit pro inspiraci.

obrazek

Velkou změnu jsem provedl u počítačové skříně, kde jsem zvolil hlinikové provedení.
Po přečtení recenze Thermaltake Armor Jr. : Zmenšené brnění na pctuningu, jsem se rozhodl pro tento case.obrazekThermaltake VC3000SWA Armor Jr.

Kompletně hliníková skříň ve stříbrné barvě s průhledným oknem na bočnici dodává skvělý pohled na modré světlo linoucí se zevnitř, díky modrým chladičům. Švih tomu ještě zvyšují použité paměti, které mají na pasivním chlazení sadu indikačních diod. Tuto skřín lze bez váhaní zařadit mezi lepší skříně na trhu. Dle závěru rozsáhlé testovací rezence. Další fotky Armoru juniora naleznete na konci tohoto článku v galerii.obrazekIntel Core 2 Quad Q6600

Výtečný nástupce dvoujádrového procesoru, který jsem využíval minule. Frekvence 2.4 GHz se dá zvýšit minimálně na 3,6GHz a víc (pak již záleží na typu chlazení) – viz. článek Intel Q6600 a výsledky zlevněného procesoru v 3DMarku06.

obrazek

Určitě jste pročítali letní recenzi Intel Core 2 Quad Q6600 – čtyři jádra za cenu dvou?, pokud né… tak ji pro osvěžení skukněte :)obrazek8800GTX + ThermalRight HR-03 Plus

Už mě nebavilo poslouchát menší vysavač co by grafické karty 8800GTX (ikdyž né zas tak hlučný jako u ATi :-P ), která jede na plný výkon a její chladič se otáčí na plné otáčky. Proto výkonný chladič ThermalRight HR-03 Plus, za dnes celkem akceptovatelnou cenu, si našel místo i u mě. Postup výměny zde nebudu rozebírat (postup), je to jednoduché a nějaké to foto je na konci článku. Co zde pro vás uvedu, jsou screeny senzorů před a po výměně nového chladiče a již teď musím prozradit, že co se teploty týče, šla razantně dolů!

Nezapoměňte, že grafickou kartu mám přetaktovanou na frekvence: GPU 626MHz, Paměti 2GHz a Shader na 1450MHz. I proto jsem byl velice spokojen, že i na těchto frekvencích je snížení teploty celkově veliké.

Teploty 8800GTX se standartním chladičem v 2D

teploty 8800GTX se standartním chladičem v 2D

U následujícího testu v 3D jsem nenechal kartu trápit dlouho, jen pár sekund. Když jsem viděl, jak se teploty s referenčním chladičem šplhají nahoru, tak to nemělo valnou cenu nechávat grafiku testovat dlouho. Jak je vidět na screenu, GPU dioda se po pár sekundách dostává na 88 °C a na této hodnotě samozřejmě nezůstala.

Teploty 8800GTX se standartním chladičem v 3D

teploty 8800GTX se standartním chladičem v 3D

Teploty 8800GTX s HR-03 plus v 2D

teploty 8800GTX s novým chladičem v 2D

Teploty 8800GTX s HR-03 plus v 3D

teploty 8800GTX s novým chladičem v 3D

Zde jsem testování nechal na delší dobu, GPU dioda se nakonec držela v 3D režimu na solidních 74 °C.

Pasivnímu chladiči navíc dopomáhal kvalitní, aktivní chladič Nanoxia FX09–1400, který jako jeden z mála využívá ložiska vyvinutá s pomocí nanotechnologie. Tato ložiska zabraňují usazování nečistot (prachu) a zaručují mimořádně nízkou hlučnost. Při nasazení v provozu jsem nastavil otáčky na 1500ot/min. a když jsem poslouchal jak jen mohl, nešel chladič vůbec slyšet.

Jinak, hloubkové testování všech verzi zajistil web Svět hardware.obrazekCreative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

Luxusní zvuková karta, která se již bohužel nedá sehnat. Její ekvivalent spočívá snad jen v Xtreme Gamer edici. Touto kartou se zabývám celkem dlouhou dobu a o mojí podpoře si můžete přečíst například v článku X-Fi a Vista: Nové instalační CD od Creativu.obrazekFortron Epsilon FX700-GLN 700W

Když jsem loni hledal zdroj, který utáhne výkonný počítač, rozhodl jsem se pro Fortron Epsilon 700W. Spokojenost obrovská a po vzoru, který jsem našel na webu, jsem ho také trochu předělal. Nyní, po výměně chladiče, je zdroj špičkově tichý a na nic víc si ztěžovat již nemohu.

Galerii fotografií:

obrazek obrazek obrazek

obrazek obrazek obrazek

obrazek obrazek obrazek

obrazek obrazek obrazek

obrazek obrazek obrazek obrazek

««« Předchozí text: Vánočně novoroční přání Následující text: Total Commander Ultima Prime 4.6 »»»

autor: admin | 31.12.2007 Po 12:35 | tisk | hardware | 4 komentáře |

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

[1] Fudg Pěkný článek

Dobrý den ,váš článek mě zaujal ,velice pěkně napsáno .Mám stejnou case a také jsem s ní spokojen ,i když by mohla být o něco větší.Zajímavě jste vyřešil umístění HDD,také jsem uvažoval o umístění hdd do 5,25" pozic,jelikož ale teplota hdd při zatížení překračuje někdy i 50°C,ponechal jsem je v dolní pozici kde je ofukuje ventilátor.Mám dokonce i stejný chladič Zalman na CPU ,chladí uspokojivě mé E6600@3,6Mhz při max zatěži na 63°C.Také uvažuji o změně referenčního chladiče na mojí GK 8800GTS,ten hukot je hrozný ,teploty vysoké a konečně cena HR-03 Plus šla o něco dolů.Možná tam zkusím AcceleroS1+pasivy na paměti a o Nanoxia FX09 uvažuji už delší čas.Děkuji za článek a inspiraci .

8.11.2008 So 13:04
[2] web admin

Co se týká teploty HDD disků, tak momentálně využívám 1TB Seagate a ty jedou stabilně na 30°C a WD Raptor má 27°C diky 12cm tichému ventilátoru, ktery je upevněn před disky. Prostě spokojenost :)

12.12.2008 Pá 21:07
[3] anonim

al chod do haje s tov grafikov ve dnes je to taka sunka a dokonca sa ti aj prehrieva

3.8.2012 Pá 17:44
[4] ronin

Slovák no. Není nad to, reagovat v dešní době pitomou poznámkou na článek, který je z roku 2008

9.8.2012 Čt 21:37
Nelze přidávat nové komentáře.
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides
Bazárek
TOPlist