Fórum na kukni.cz

Ekonomická krize?, ale běžte do háje...

Krize Po delší době, kdy člověk nezakopne o jinou zprávu, než tu, která má za úkol u koncových uživatelů (a ostatních lidí) zběsile znásobit strach a šetřící paniku, je tu konečně článek, který vřele doporučuji k přečtení.

Jako první, ukázat a protlačit i druhou stranu mince, se ujal technologický magazín „emag“. Ve svém článku, nazvaném Proč takové masivní propouštění? vystižně a logicky porcuje (ne)smysl finanční krize v segmentu IT.

Spekulace je to zajimavá, osobně hodnotím toto podobně – nebýt mediálně posílené reklamy pro nynější situaci, ktera zavládla v posledním kvartále loňského roku, pocítili bychom dopad daleko mírněji.

Navíc, dnes a denně pozoruji některé výrobce, jak se neustále snaží tlačit na distributory v podobě navyšování čísel obratů nabízených produktů. Ovšem, celkem překvapivé je, že manažery nezajímá fakt nasycení trhu apod. – neustálé očekávaní zvyšující se ziskovosti firem a společností dává již předem najevo, že tento systém, bez přihlédnutí na budoucí zdroje poklesu prodeje, začne kolabovat.

Uměle vytvořený začátek krize mi silně připomíná situace, jako vystřižené z filmu „Vrtěti psem“ (ve zkratce – manipulace obyvatel a odvádění pozornosti). Následná otázka, jak se současná krize promítne do života běžných obyvatel je jasná: propouštění a snížení finančního ohodnocení zaměstnance. Tato opatření má firmám pomoci začít hospodařit tak, aby mohl vývoj jejich akcií odpovídat jejich výdělkům. Navrácení do starých kolejí – to je oč tu běží, nebo ne?

Jaký je váš názor? dotkla se i vás finanční krize?

««« Předchozí text: Total Commander Ultima Prime 4.6 Následující text: TUTANCHAMON, výprava za faraonem »»»

autor: admin | 26.1.2009 Po 19:50 | tisk | ze života | 4 komentáře |

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

[1] web Martin zdarec

Pěkný článek… Lidi berou moc vážně, já patřím mezi tím, že to neberu vážně. Život je úplně o něčem jiným :-) Kdo touží po úspěchu, ten bere vážně. Kdo touží po rodině nebo přátelích, ten je skromnej. Jinak máš vcelku pěkný blog a hlavně nápady. :-) ;-)

29.4.2009 St 18:31
[2] web admin

Ano, také souhlasím :)

Navíc, mnoho lidí nechápe podstatu hospodářského růstu. To že poslední léta šel růst strmě nahoru, dávalo jasně najevo následný rychlý pokles, což je standardní proces. Bohužel většina lidí to rovnou naperou a zabalí do slova „krize“.

No nic, počkáme, až se ekonomika systematicky vyrovná…

P.S. Děkuji za čas, který jste si našel k napsání komentu ;)

30.4.2009 Čt 20:53
[3] web Petr Boubel Západní pohled

Západní ekonomika je založena na neustálém růstu. Díky novým technologiím to posledních několik století funguje, ale to neznamená, že tento pricip bude fungovat donekonečna.

18.5.2009 Po 23:45
[4] web Mandu

My sme založili firmu v dobe keď kríza vypukla, musím povedať, že sme to zvládli na jedničku. Nejako sa nás to nedotklo.

17.6.2011 Pá 22:45
Nelze přidávat nové komentáře.
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides
Bazárek
TOPlist