Fórum na kukni.cz

Netgear WNDR4500 - první pohled na přicházejícího krále dual bandu

Jsem rád, že jako první v České republice, se mohu podělit o čerstvé informace (vychazející z praktického testování) o nejnovějším bezdrátovém routeru „Netgear WNDR4500“, který na náš trh dorazí koncem tohoto roku a hned na začátek Vás mohu navnadit na to, že pokud prahnete po tom nejlepším, co půjde sehnat, tak toto bude adept po všech stánkách více než vyhovující. Netgear totiž sám dopředu slibuje, že čtyřitisícepětistovka je nejlepším produktem této společnosti doposud a že je na co se těšit.

obrazek

Netgear WNDR4500 je N900 dual band wifi router, tzn. že zvládne simultánní (najednou) komunikaci v 2,4GHz i 5GHz pásmu a to rychlostmi 450+450Mbps, proto označení N900. Router je opravdu velmi rychlý a díky tomu bez problémů zvládá i gigabitový WAN, takže až UPC u nás začne nabízet 500Mb nebo 1 gigabitové připojení k internetu, tak si buďte jistí, že tento router to utáhne :-)
Své uplatnění tedy nalezne v menší firmě, ale i v náročné domácnosti, kde budete klást důraz na výkon a hlavně kvalitu signálu. Navíc, v případě, že máte doma například poslední verzi notebooku Macbook Pro od Applu, pak využijete 450Mbit wifi spojení na 100%.

obrazek

Je toho opravdu dost, co tento produkt nabízí, takže ve stručnosti: Ultimátní rychlost, simultánní 2,4 GHz a 5GHz podpora (450+450) = perfektní bezdrátové pokrytí, duální USB 2.0 porty (USBoIP) pro službu NAS a sdílení tiskárny, Gigabit Ethernet, gigabit WAN, jednoduchá instalace a nastavování v češtině – díky aplikace Genie, rodičovská kontrola (hodí se v případě, kdy máte doma dítka, které sedí na mobilu nebo iPadu a nechcete, aby chodily na nevhodné stránky) apod. Více na domovské stránce Netgearu (prozatím v eng).

Instalace a nastavení

Tak a jedeme. Po zapnutí tlačítka power router provede svůj test, za chvíli si uzme IP a vyskočí vám v IE okno o úspěšném připojení k internetu (IP si vzal automaticky v rámci DHCP od ADSL routeru). Dále můžete zadát adresu „routerlogin.net“ anebo „192.168.1.1“ a nyní jej můžeme začít nastavovat dle libosti. Hned na začátku v menu se automaticky zapne kontrola novějšího firmwaru a zeptá se vás, zda chcete menu přepnout do češtiny.

obrazek

Nastavení je dvojí: základní a pokročilé. V základním nastavení jednoduše nastavíte Internet, wifi, rodičovský zámek, hostující síť, ReadyShare a zobrazíte připojená zařízení. V pokročilém režimu se menu změní na možnost využít Průvodce nastavením, průvodce WPS, nastavení (setup), USB uložiště, zabezpečení, správa a pokročilé nastavení (UPnP, IPv6, vzdálená správa apod.) – vždy po rozkliknutí položky v pokročilém menu vyjede další řada možností k nastavení.

obrazek obrazek

Praktické poznatky

Jako telefon používám iPhone 4 a v něm jsem využil aplikaci „Wifi Analyzer“ pro sledování výkonu signálu wifi sítě v 2,4GHz pásmu. V případě dosud pravděpodobně nejvýkonnější starší verze routeru WNDR3700 byla intenzita signálu v grafu průměrně okolo 80–85% a to jsem měl mobil cca 2 metry od zařízení. V případě WNDR4500 se síla signálu pohybuje (ve stejné vzdálenosti, těch dvou metrů od routeru) okolo 96%, paráda. Na vzdálenost cca na 16 metrů, pak klesl signál na 70–75% své síly. Router byl instalován v prvním patře rodinného domu a test jsem provedl i ve sklepě, přímo ve směru pod zařízením a signál se držel průměrně na 47–48%, což je velké plus, protože u některých jiných produktů v tomto případě nenaměříte vůbec nic. Test signálu v okolí domu na zahradě pak vykazoval 50% signál. Pro zajímavost, v některých místech, kde u wndr3700 nebylo po signálu ani památka, tak nový wndr4500 stále nabízel připojení s okolo 30–40% síly signálu.

Ohledně obecné funkčnosti routeru, tak za dobu, co zařízení „jede“, se ještě nestalo, aby vypadla wifi síť nebo nějaké jiné anomálie. Sečteno, podtrženo… prozatím, co se týká pokrytí, rychlosti atd., je z mé strany velká spokojenost.

Vzhledové porovnání

obrázek
(zleva verze WNDR3700, uprostřed WNDR4000 a v pravo je WNDR4500)

Dostupnost

V USA již mají to štěstí, že si jej mohou nyní objednat – my si oficiálně ještě bohužel pár týdnů (měsíců) počkáme.

Dotazy

Pokud by Vás ohledně tohoto routeru něco zajímalo, napište dotazy do komentářů – budu se snažit co nejdříve odpovědět.

//doplnění 13.11.2011
Tak, první kusy již dorazily 10.11. k distributorovi ATC. Koncový zákazník by již tedy tento produkt měl najít na shopu svého oblíbeného prodejce.

««« Předchozí text: Chorvatsko - Ostrov HVAR, městečko Stari Grad

autor: admin | 28.9.2011 St 17:56 | tisk | hardware | 4 komentáře |

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

[1] hunter

Vypada na skvely model, tesim se ;-)

12.10.2011 St 23:53
[2] Nena 4everID Ja ho taky chcu !!! Uz fcera bylo pozde !! .-)))

Uz su celej natesenej !! [1] hunter :

25.10.2011 Út 21:06
[3] xxxx hm pěkný mám ho doma

jinak v celku pěkný a pěkně vybaven , ale pár věci mi chibí ! možnost nastaveni výkonu wifi jak u 5GHz tak na 2.4 GHz !!! pak širší možnosti nastaní wifi ! atd dale pak jako snad u každého routeru co jsme zatím mněl nejde posílat logy na email ! ne že by tam ta funkce nebyla ale prostě nejede !!

21.2.2012 Út 09:40
[4] Johnny Dotaz

Chtěl bych se zeptat, jestli to dokáže udělat 2 nezávislé (WiFi) síte?

19.4.2012 Čt 09:58
Nelze přidávat nové komentáře.
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides
Bazárek
TOPlist