Fórum na kukni.cz

Letmý pohled na výkon nové grafárny nVidia 8800 Ultra

Oficiální uvedení nejvýkonější grafické karty GeForce 8800 Ultra společnosti NVIDIA již proběhlo a já osobně se jen pousmívám nad vydanýmy testy 3D marku 06 (např. na zive.cz nebo cdr.cz). Když kuknu na cenu, za jakou se budou prodávat (a to jen v malém množství), příjde mi to celkem zbytečná koupě. Už jen, když nová 8800GTX se prodává za nějakých 14 tisíc a 200 kaček k tomu (cena s daní, která samozřejmě neustále klesá) a navíc se dá během chvilky krásně modifikovat a tímto získat pěkný výsledek přes 12tis bodů – viz. článek Přetaktování grafiky Leadtek 8800GTX pomocí BIOSu.

nVidia 8800ultra

Na netu kolují informace, že dosažené výsledky Ultry na rozmanitých sestavách se většinou pohybují přes 14tis. bodů. A teď si neodpusím srovnání s ATi. Příznivcem jsem nikdy nebyl, ale trochu ve mě hlodala myšlenka, že když se vezu na řadě 8800 už více než půl rok a ONI příjdou s brutální, novou, alespoň o 50% rychlejší grafárnou 2900XT, která by v nadcházejících herních titulech s DirectX10 strčila NVIDII úplně do kapsy, že bych si dal i říct a přejít… IMHO, kde nic tu nic, sláva se nekoná (spíše zklamání) a nezbývá, než si nadále užívat stávající železo a časem pořídit řadu 8900 :-D

««« Předchozí text: Vychytávka na zvuk (X-Fi) ve Vistě - pomocí neofic. software Následující text: Problém s databází na webhostingu »»»

autor: admin | 3.5.2007 Čt 10:30 | tisk | hardware | 0 komentářů |

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Nelze přidávat nové komentáře.
Autor
Vítejte na mém weblogu, kde naleznete fajne dřisty o fotografování, porci blábolů o IT technologii, kupu infa ze života, a další. Přeji zábavné čtení :)

Navigace

HomeÚvod
ArchivArchiv
VyhledatHledání
VzkazVzkaz
DokumentyDokumenty
FotogalerieFotogalerie
FórumFórum
OdkazyOdkazy

Kategorie (štítky)

Vše foto hardware hry info software sranda ze života

Nové komentáře

Ugg Boots Fantastic Mayfaire 5116 Chestnut [UGG Boots-406] - $16 Sale for Ugg Boots Sundance II 5325 Brown [UGG Boots-643] - $159 Ball Gown Wedding Dresses,Cheap Ball Gown Wedding Dresses,Brides
Bazárek
TOPlist